Benkovski köyünde atletizm turnuvası yapıldıSalı, 18 Ekim 2022

Benkovski köyünde atletizm turnuvası yapıldı

15 Ekim Cumartesi günü Kirkovo (Kızılağaç) ilçesine bağlı Benkovski (Killi) köyündeki Dimitır Penev stadyumunda 1. Vızrajdane Atletizm Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvaya Kirkovo ilçesindeki tüm okullardan 220 yarışmacı katıldı. Yarışmacılar, merkezi Stara Zagora (Eski Zağra) şehrinde olan Beroe Atletizm Spor Kulübü’nün şampiyonlarıyla birlikte birbirinden eğlenceli atletizm dallarında yarışma fırsatı buldular.

Turnuvanın amacı, spor kraliçesi olarak bilinen atletizme küçük büyük herkesin ilgisini uyandırmak ve atletizm dalında yeni yetenekler keşfetmektir.

Turnuvanın resmi konukları arasında Kirkovo Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, Türkiye Cumhuriyeti'nin Filibe Başkonsolosu Korhan Küngerü, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, Atletizm Federasyonu Başkan Yardımcısı Yasin Taş ve Türkiye’deki Balkan göçmenlerini temsilen Aydın Yılmaz yer aldılar.

Tüm katılımcıları ve derece elde eden yarışmacıları tebrik eden Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, turnuvada en iyi performans sergileyenlere kupa ve başka ödüller takdim etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER