Berkay Tefik Romanya'dan bronz madalya ile döndüSalı, 27 Nisan 2021

Berkay Tefik Romanya'dan bronz madalya ile döndüHaskovo'nun (Hasköy) Karamantsi (Karamanlar) köyündeki Burya (Fırtına) Güreş Kulübünün iki oyuncusu 57 kg'a kadar kategoride Berkay Tefik ve 48 kg kategorisinde Murat İlyaz Romanya'nın Kaloşvar kentinde düzenlenen Uluslararası Güreş Turnuvasına katıldı.

İkili, bu yılın başlarında Sliven'de düzenlenen Çocuk Bireysel ve Takım Şampiyonalarında altın madalya kazandıktan sonra milli güreş takımında yer almakta. Kaloşvar'daki turnuvada Berkay Tefik üçüncü kalıp bronz madalya alırken, Murad İlyaz beşinci sıraya yerleşti.

Kulübün teknik direktörü Ceyhan Tefik, turnuvadaki kayıpların daha önce diğer müsabakalarda kendilerini yenen rakiplerden geldiğini söyledi. Ona göre, erkeklerin milli güreş takımından olan diğer antrenörlerle yarışması da etkili oldu.

Kaloşvar'daki turnuvaya Romanya, Ukrayna, Gürcistan ve Moldova'dan çok sayıda güçlü güreşçi katıldı.

Berkay Tefik ve Murat İlyaz, Bulgaristan'ın milli takımında Haskovo bölgesinden gelen tek sporcular ve dolayısıyla Burya Güreş Kulübünün Karamantsi'yi son derece yüksek bir seviyeye çıkartmakta.

Bu turnuva, bu yıl Sofya'da 27 - 30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Güreş Şampiyonası başlamadan önce Burya Güreş Kulübünün iki oyuncusu için prova oldu.


DİĞER HABERLER