Çernooçene Belediye çalışanları Spor Bayramını kutladıSalı, 17 Mayıs 2016

Çernooçene Belediye çalışanları Spor Bayramını kutladıÇernooçene (Yeni Pazar) Belediyesi bu yıl da 17 Mayıs Sporu Bayramına karşı kayıtsız kalmadı. Belediye İdaresi gelenek haline getirilen Belediye çalışanları ve köy muhtarları arasında futbol karşılaşması düzenledi. Girişimin amacı, muhtarlar ile belediye memurları arasında kitle sporunun popülarize edilmesidir. Futbol maçı, Çernooçene ilçe merkezindeki komple yenilenen stadyumda oynandı.

Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Osman da köy muhtarlarının oluşturduğu takıma katılarak futbol karşılaşmasında yer aldı. Her iki takımın oyuncuları da imrenilecek futbol becerileri göstererek, iyi bir performans sergilediler.

Maça gelenlere hitaben konuşmasında Aydın Osman, ilçede sporun gelişmesine her zaman destek verdiklerini kaydetti. Belediye Başkanı, "Stadyumu yenileyeli artık iki yıl oldu ve futbolcular bölgede en iyi spor tesisine sahipler. Proje kapsamında stadyum binası ve sahası tamamen yenilendi. Renkli kauçuk granül koşu pisti ve ayrıca engellilerin de erişilebileceği açık alana fitness ekipmanları monte edildi. Seyirciler için tribünlere yeni 650 koltuk monte edildi" dedi.

Belediye Başkanı, daha 11 yerleşim yerinde futbol, basketbol ve voleybol oynanması için çok amaçlı spor sahalarının yapıldığını ve hizmete açıldığını da hatırlattı.

Bu Rodop bölgesinde kitle sporunun temelleri gerçekte 1965 yılında yerel "İskra" Futbol Spor Kulübü'nün kurulmasıyla atılıyor. Bu kulüp birkaç ay önce 50.kuruluş yıldönümünü kutladı.


DİĞER HABERLER