Çernooçene’de çocuklar 17 Mayıs Spor Bayramını kutladıPazartesi, 16 Mayıs 2016

Çernooçene’de çocuklar 17 Mayıs Spor Bayramını kutladıÇernooçene (Yeni Pazar) ilçe merkezinde bulunan Zname na Mira Anaokulundaki farklı yaş gruplarından çocuklar, 17 Mayıs-Bulgar Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenen kutlamaları başlattılar.

Anaokulu öğretmenleri ve minikler, Çernooçene stadının bulunduğu Spor Kompleksi'ni ziyaret ederek, "Sağlıklı Beden İçin Sağlıklı Ruh" başlığı altında birden bire küçük bir spor etkinliği düzenlediler.

Zname na Mira Anaokulu Müdürü Elmaz Apti, anaokuldaki çocukların farklı bayram günlerinin kutlamalarına katılmalarının gelenek haline geldiğini kaydetti. Müdür, "Bununla sporu ve bayram günlerini çocuklar için atraktif hale getirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Çocuklar da eğlenmesini iyi bildiklerini gösterdiler. Onlar açık alanda bulunan fitness aletleriyle ilgiyle tanıştılar. Futbol ve tenis oynadılar ve renkli kauçuk granül koşu pistinde birbirleriyle yarıştılar.

17 Mayıs günü Bulgar Spor Bayramı olarak belirlenmiştir, çünkü bu tarihte 100'den fazla yıl önce ülkede sporun temellerini atan 10 İsviçreli beden eğitimi öğretmeni Bulgaristan'a gelmişlerdir. Ülkeye futbol topları getiren beden eğitimi öğretmenleri ilk spor kulüplerinin kurulmasına yardımcı olmuşlardır.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER