DZHEBEL CUP – 2023 Kupası’nın sahibi Kirkovo Graniçar takımı olduÇarşamba, 26 Temmuz 2023

DZHEBEL CUP – 2023 Kupası’nın sahibi Kirkovo Graniçar takımı oldu

Doğu Rodoplar'daki en büyük mini futbol etkinliği olan DZHEBEL CUP – 2023 Futbol Turnuvası’nın doruk noktası, sonucunda inanılmaz sürprizler içeren bir final maçıydı.

Cebelliler Günleri Festivali programı çerçevesinde düzenlenen ve 2 gün süren turnuvaya Güney Bulgaristan'ın farklı yerleşim yerlerinden 15 takım katıldı. Sürprizler, son dakikada goller, kendi kalesine goller gibi her birinde farklı duyguların yaşandığı 30 maç oynandı.

23 Temmuz Pazar günü en iyi 4 takım Cebel'deki Spor Kompleksi’nde sahaya çıktı.

Yarı final maçları eşitti, ancak daha iyi bir strateji uygulayan ve daha iyi kısmeti olan Krumovgrad (Koşukavak) La Furia ve Kirkovo (Kızılağaç) Graniçar takımları finale kaldı.

DZHEBEL CUP – 2023 Kupası için mücadele, kesinlikle uzun uzun yorumlanacak.

Maçın sonucunda iki sürpriz ve sonucu belirleyen penaltı vuruşları vardı. İlk golü Kirkovo takımı attı, ancak Krumovgrad takımı, daha ilk yarıda 3:1 olmak üzere skoru tersine çevirdi. İkinci yarıda Kirkovo takımı skoru 3:3’e getirdi. Penaltı vuruşlarında Kirkovo takımı daha isabetli şutlar atarak, DZHEBEL CUP – 2023 Futbol Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

Üçüncü sırayı Plovdiv (Filibe) Kiçuza takımı aldı.

Kazanan takıma kupayı Cebel Belediyesi Başkan Yardımcısı Emil Kutsev takdim etti.

Tüm takımlar, muhteşem DZHEBEL CUP – 2023 Futbol Turnuvası’nın organizasyonu için teşekkür ederek bir sonraki turnuvaya da katılacaklarını bildirdiler.


DİĞER HABERLER