Ergünal Sabri, 2021'de ilk katılacağı uluslararası boks turnuvasına hazırlanıyorÇarşamba, 20 Ocak 2021

Ergünal Sabri, 2021'de ilk katılacağı uluslararası boks turnuvasına hazırlanıyorArda Boks Spor Kulübü boksörü Ergünal Sabri, yaklaşan Stranca Kupası Uluslararası Erkekler Boks Turnuvasına Kırcaali'den katılan tek yarışmacı olacak. Boks karşılaşmaları 24 Şubat 2021'de Sofya'da başlayacak.

Halihazırda Plovdiv (Filibe) Paisiy Hilendarski Üniversitesi öğrencisi olan Ogi lakabıyla bilinen boksör, şu anda sınav döneminde bulunuyor. Eğitimini Bulgaristan'daki tüm üniversite öğrencileri gibi çevrimiçi uzaktan eğitim şeklinde sürdürüyor. Eğitim çalışmaları gencin spora olan azmini engellemiyor. 2021 yılında ilk katılacağı ciddi yarışmaya hazırlanan ünlü sporcu, Nov Jivot gazetesine verdiği demeçte, Arda Boks Spor Kulübü antrenman salonunda bakım onarım işi yapıldığı için Momçilgrad (Mestanlı) kasabasındaki Naim Süleymanoğlu Spor Salonunu kullanmak zorunda kaldığını söyledi. Ergünal Sabri, "Modern Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde antrenman yapmak için ideal koşullar bulunuyor" dedi.

Kırcaali Arda Boks Spor Kulübü takımı antrenörü Stoyan Uzunov, "Ogi, iki kez Avrupa şampiyonuna yakışır şekilde güçlü bir performans sergileme konusunda azimli. Salonumuzun yenilenmesi nedeniyle antrenman yapması son derece zorlaştı, ancak hepimiz onun azmini biliyoruz ve onun başaracağına inanıyoruz" dedi.

1950'den beri geleneksel olarak Bulgaristan'da her yıl düzenlenen amatörlere yönelik boks turnuvası, 1964'ten beri uluslararası düzeyde düzenleniyor.


DİĞER HABERLER