Esenyurt Belediye Başkanı, Çernooçene’den futbol yeteneği Baki Ahmet’e plaket takdim ettiPerşembe, 31 Mart 2022

Esenyurt Belediye Başkanı, Çernooçene’den futbol yeteneği Baki Ahmet’e plaket takdim etti

İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Bozkurt, özel bir törenle çeşitli yarışmalarda ilçenin adını yücelten başarılı sporculara birer takdir belgesi ve üstün başarı göstermelerinden dolayı plaket takdim etti. Onların arasında, Başakşehir takımının U13 kategorisinde oynayan ve İstanbul metropolünün en büyük ilçesi olan Esenyurt'ta yaşayan Çernooçene’den (Yenipazar) 13 yaşındaki futbol yeteneği Baki Ahmet de vardı.

 Ödül töreninde Baki’nin babası Çernooçene’den iş insanı Sezay Ahmet de hazır bulundu. Girişimin amacının genç sporcuları teşvik etmek, onlara ve antrenörlerine çabaları için gerekli saygıyı göstermek ve takdir etmek olduğunu açıklayan Sezay Ahmet, “Onların arasında oğlumun da olmasından dolayı çok gururluyum” diye ifade etti.

 Baki Ahmet, 6 yaşından beri futbol oynuyor. Futbol eğitimine CSKA 1948 Futbol Akademisi'nde ve Kırcaali Futbol Kulübü Akademisi’nde başlayan genç yetenek, çok sayıda takım halinde ve bireysel ödüller kazandı.

Başakşehir’in teknik direktörleri Baki’yi 2021 yazında Zlatograd (Darıdere) Kupası Turnuvası’nda fark ettiler ve onun hakkında olumlu bir rapor hazırlayarak İstanbul'daki provalara davet ettiler. Transferi, babası Sezay Ahmet’in de desteğiyle yapıldı. Baki’nin favori takımı Galatasaray, favori oyuncusu ise Kevin De Bruyne’dir.

Güner ŞÜKRÜ


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER