Ferhadov kardeşlerden Yunak Masa Tenisi Kulübü’ne tenis robotu bağışıSalı, 17 Mayıs 2016

Ferhadov kardeşlerden Yunak Masa Tenisi Kulübü’ne tenis robotu bağışıİş adamları olan Ardino'dan (Eğridere) Rasim ve Recep Ferhadov kardeşler, Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü'ne ping pong toplarını vurabilen bir tenis robotu bağışı yaptılar. Bağış takdiminde Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat, Belediye Meclis Başkanı Sezgin Bayram, Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Başkanı Svetoslav Saşev ve küçük masa tenisi yarışmacıları hazır bulundular.

Tenis masalarından birine daha monte edilmeden çocuklar robotun etrafına üşüşerek, büyük bir ilgiyle onu seyrettiler.

Belediye Başkanı Resmi Murat, robotun da kullanıldığı antrenmanların genç sporculara daha üstün başarılara imza atmalarına yardımcı olmasını diledi. Belediye Başkanı, yeni kazanımın sunduğu imkanları ilk olarak denedi.

Antrenörler Bahri Ömer ve masa tenisi ustası Yordanka Koleva, "Robot, gerek küçüklerin, gerekse büyüklerin spor gelişimine çok yardımcı olacak. Bu robota yüklenmiş olan 11 program, önümüzde antrenman sürecinde yapılacak egzersizlere göre ayarlanıyor" diye paylaştılar.

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Başkanı Svetoslav Saşev ve antrenörler, hayırlı davranışlarından dolayı iş adamları Ferhadov kardeşlere samimi teşekkürlerini ifade ettiler. Onlar Ardino'da masa tenisinin gelişmesi amacıyla kulübe daha yardım ve sponsorluk yapılmasını umuyorlar.


DİĞER HABERLER