Genç halterciler Ayşe ve Anife, Bulgaristan Şampiyonasında altın madalya kazandıÇarşamba, 17 Mart 2021

Genç halterciler Ayşe ve Anife, Bulgaristan Şampiyonasında altın madalya kazandıMomçilgrad (Mestanlı) Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü sporcuları, 9-12 Mart tarihleri arasında Asenovgrad (Stanimaka) kasabasında düzenlenen Yıldız Kızlar Ferdi Bulgaristan Halter Şampiyonasında iki birincilik kazandılar. Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü Antrenörü Valentin Gemedjiev, "Şampiyonaya iyi hazırlanmıştık. En iyi performansı Ayşe Mehmedova gösterdi. Şampiyonadan memnunum. Planladığımızı başardık. Kulübe verdiği destek için Momçilgrad Belediyesine teşekkür ederiz" diye kaydetti.

62 kg ağırlığı atmayı ve 90 kg ağırlığında bir halteri kaldırmayı ve itmeyi başaran Ayşe Mehmedova, 76 kg altı kategorisinde birinciliği elde etti. Bu sonuçla Momçilgrad'dan 15 yaşındaki sporcu rekor elde etti. Yaralanmasına rağmen 75 kg ağırlığında bir halteri kaldırmayı ve itmeyi ve 55 kg ağırlığı atmayı başaran Anife Behçet 81 kg üstü kategorisinde birinciliği elde etti.

13 yaş altı kızlarda Sedef Fitnaz, 55 kg altı kategorisinde ikinciliği elde etti.

Momçilgrad'ın yetenekli haltercileri, bir ay sonra Haskovo'da (Hasköy) düzenlenecek ferdi halter şampiyonası için hazırlıklara şimdiden başladılar.


DİĞER HABERLER