Karamantsi Fırtına Güreş Kulübü sporcuları ulusal şampiyonada üç madalya kazandıPazartesi, 18 Ocak 2021

Karamantsi Fırtına Güreş Kulübü sporcuları ulusal şampiyonada üç madalya kazandıHaskovo'nun (Hasköy) Karamantsi (Karamanlar) köyündeki Fırtına (Burya) Güreş Kulübünde antrenörlük yapan Ceyhan Tefik, kulübün güreşçilerinin Gorna Oryahovitsa'da düzenlenen Bulgaristan Ferdi Güreş Şampiyonası'ndan üç madalya ile döndüklerini bildirdi.

44 kg kategorisinde Kaan Seyhan üçüncülüğü elde ederek bronz madalya kazandı. Daha üst kategoride Murat İlyaz final mücadelesini kaybederek ikinci oldu ve gümüş madalya aldı. 57 kg kategorisinde Berkay Tefik zirveye çıkarak altın madalyanın sahibi oldu. Şampiyonaya katılan Fırtına Güreş Kulübünün dördüncü yarışmacı İlker Fahredin, 52 kg altı kategorisinde mücadele etti ve kulübü onurlu bir şekilde temsil etti, ancak ilk üçe girmeyi başaramadı.

Ceyhan Tefik, "Kulübümüz şampiyonaya dört yarışmacı ile katıldı ve üç madalya kazanmamız büyük bir başarı" diye ifade etti. Antrenör, Karamantsi Fırtına Güreş Kulübünün sponsorunun Mineralni Bani (Meriçler) Belediye Başkanı Mümün İskender olduğunu kaydetti.

Jivko TENEV


DİĞER HABERLER