Kırcaali 2019 Jet Ski Balkan Kupası Su Sporları Festivali sona erdiPazartesi, 24 Haziran 2019

Kırcaali 2019 Jet Ski Balkan Kupası Su Sporları Festivali sona erdi Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis, üç gün süren 2019 Jet Ski Balkan Kupası Su Sporları Festivali'nin yarışmacılarını ödüllendirdi. Balkan Kupası Şampiyonası, Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis'in himayesinde Bulgaristan Su Sporları Federasyonu ve Kırcaali Angel Petrov-Yoşkata Deniz Kulübü tarafından Kırcaali Belediyesi'nin desteği ile düzenlendi. Ödül töreninden önce Serbest stilde Romanya'dan Denny Deliman, atraktif jet sky gösterisi yaptı. En büyük mücadele profesyonellerin katıldığı saatte 180 km'den fazla hız yapan Royal Class F 500 tekne yarışındaydı. Beş ülkeden yarışmacıların mücadele ettiği dalda Romanya'dan Christian Chobanou birinci oldu.

En küçük yaştakilere yönelik olan Junior dalında Dimana Mihaleva yıldız kızlar ve 16 altı gençler olmak üzere iki kategoride de birinciliği elde etti.

Kadınlarda Romanya'dan katılan Mihaela Turku birinci olurken Teya Ştırbanova ikinci ve kızı Magi Ştırbanova üçüncü oldu.

180 Hp ve 230 HP gücünde motorlara sahip jet yarışında, her iki dalda da yarışan Yunanistan'dan Nikos Mezitis birinciliği elde ederek şampiyon oldu. En büyük mücadele profesyonellerin katıldığı PRO GP ve PRO AM jet yarışında verildi. Hristo Ştırbanov, Romanya'dan Christian Chobanou, Yunanistan'dan Nikos Floros ve Yannis Limpessis, Macaristan'dan Mark Belichki ve Sırbistan'dan Velko Sukala birinci olmak için kıyasıya mücadele ettiler. Son tura kadar yarışı kimin kazanacağı belli değildi, ancak sonuçta Romanya'dan Christian Chobanou birinci olurken Yunanistan'dan Nikos Floros ikinci ve Bulgaristan'dan Hristo Ştırbanov üçüncü oldu.

Serbest sitilde Romanya'ın Avrupa şampiyonu Denny Deliman, serbest stilde birinciliği elde etti. Romanya'dan Radu Davidescu ikinci, Yunanistan'dan Christos Kareionopoulos üçüncü oldu. Düz jet yarışında Yunanistan'dan Christos Kareionopoulos birinci, Dobriç'ten (Hacıoğlu) 16 yaşındaki Aleks Petrov ikinci ve Valeri Mihalev üçüncü oldu.

Belediye Başkanı Hasan Azis, ödül töreninde yaptığı konuşmasında, "Bu yıl da Kırcaali'de düzenlenen su sporları yarışmasına beş ülkeden yarışmacılar katıldı. Ev sahipliği yaptığımız yarışmaya katılan jet ski yarışmacılarını karşılamaktan ve bu spor etkinliğinin bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayım. Şahsımda Kırcaali Belediyesi, bölgede sporu desteklemeye ve sporculara yardımcı olmaya devam edecek. Bana verilen ödül için teşekkür ederim. Dereceye giren yarışmacıları tebrik ederim. Bu yılki yarışmada dereceye giremeyenler başlarını kaldırsınlar!" diye ifade etti.


DİĞER HABERLER