Kırcaali Güreş Kulübünün antrenörü Süleyman Atalay: Parasızlık yüzünden turnuvalara katılamıyoruzPazartesi, 27 Mart 2017

Kırcaali Güreş Kulübünün antrenörü Süleyman Atalay: Parasızlık yüzünden turnuvalara katılamıyoruzOpılçensko (Hacı Mehmetler) köyünde bulunan Kırcaali Güreş Spor Kulübü'nün antrenörü Süleyman Atalay, "Sliven'de düzenlenen Küçükler Bulgaristan Güreş Şampiyonası'na katılamadık, sadece seyirci olduk" diye ifade etti. Atalay, "Paramız yok. Birkaç çocuk, mücadele etmeye hazırdı, fakat maalesef onları Sliven'e gönderemedim. Geçen hafta da bir güreş turnuvası vardı ve ona da parasızlık yüzünde katılamadık, bunun için Stara Zagora (Eski Zağra) şehrine davet edildik, ancak oraya gitme imkanımız yoktu. Bizim çocuklarımıza sadece ulaşım için değil, günlük yemek için de para lazım. Galiba Belediye'nin önünde yeterince ağlamayı başaramıyoruz. Sponsor zor bulunuyor. Bir keresinde yarışmacılarımızın turnuvaya katılması için birinden para dilenmiştim, ama para bulmak zor" dedi. Süleyman Atalay, "Biz bir bodrum katında antrenmanlar yapıyoruz. Kendimize ait Kırcaali'de normal bir spor salonumuz yok. Kullanabileceğimiz bir tane salon var, ama birkaç yıldır onarım görüyor" dedi.

Kırcaali Güreş Spor Kulübü'nün antrenörü, "Bize antrenman çalışmaları yapabileceğimiz bir spor salonu sağlanmasını istiyoruz. Bizler çalışıyoruz ve iyi sonuçlar elde ediyoruz ve tam da bizler için para yok" diye üzüntüsünü dile getirdi.


DİĞER HABERLER