Kırcaalili kano kayak sporcusu Emircan Durali, Macaristan'da uluslararası turnuvaya katıldıÇarşamba, 23 Eylül 2020

Kırcaalili kano kayak sporcusu Emircan Durali, Macaristan'da uluslararası turnuvaya katıldı En son düzenlenen Bulgaristan şampiyonasında tek kişilik kano ile Bulgaristan şampiyonluğunu elde eden Emircan Durali, kota kazanarak Macaristan'da düzenlenen Olimpiyat Umutlar Gençler Uluslararası Kano Kayak Turnuvasına katıldı. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen yarışma bu defa Szeged şehrinde Avrupa ve Amerika kıtalarında yer alan 20 ülkeden sporcunun katılımıyla düzenlendi. İlk defa bir Arda Kano Kayak Spor Kulübü sporcusu böyle elit bir uluslararası turnuvaya katıldı.

Emircan, 16 yaş grubunda tek kişilik kano ile 1000 metre mesafe yarışında 5. sıraya yerleşti. Sporcu, ikili müsabakaya da katıldı, ancak daha büyük yaş grubunda, çünkü Vidin'den ortağı 17 yaşında. Emircan Durali-Nikolay Nikolov ikilisi, 1000 metre mesafe yarışında 5. sıraya, 500 metre mesafe yarışında ise 4. sıraya yerleşti ve bronz madalyayı saniyenin birkaç onda biri farkla kaçırdı. Kırcaalili kano kayak sporcusu, tüm disiplinlerde elde ettiği derecelerle Olimpiyat Umutlar Gençler Uluslararası Kano Kayak Turnuvası'nda en iyi performans gösteren Bulgaristan'ın milli kano kayak takımı sporcuları arasına girdi.

Genç yetenek, yaklaşan 2021 Avrupa Şampiyonası için milli takım aday kadro yarışmalarına hazırlık yapacak. Emircan Durali, "Hiçbir yerden maddi destek alamadığımız için ne ben ne de Arda Kano Kayak Spor Kulübü'nden diğer sporcular antrenman yapma fırsatına sahip değiliz. Korkarım ki iyi bir performans göstermezsem milli takıma davet edilmeyeceğim. Bu hem benim hem de Kırcaali için bir kayıp olacak" diye ifade etti.


DİĞER HABERLER