Kırcaalili sutopu sporcusu Onur Şakir’in Londra'daki başarısıPerşembe, 12 Mayıs 2022

Kırcaalili sutopu sporcusu Onur Şakir’in Londra'daki başarısı

Kırcaaliler, Arda Su Topu Kulübü takımının Birleşik Krallık'ta kazandığı başarısını koruyor.  Londra'daki su topu yıldızımız Onur Şakir, Londra Kupasını kazanan 19 yaş üstü erkek takımında oynuyor. "Penguen" adlı takım, Takım Sutopu Birleşik Krallık Şampiyonası’nda üçüncü oldu. Cankurtaran kursunu bitiren Onur, halihazırda sutopu hakemliği eğitimi almaktadır. Gençlik kulüplerinin maçlarında hakemlik yapıyor. Hobisi halk oyunu oynamak olan Onur, Kırcaali'deki Kültür Evi’ne ve Otets Paisiy Lisesine bağlı folklor ekiplerinin gösterilerinde başarılı performanslar sergiledi.  

Şimdi Londra'da bir halk dansları kulübünün ekiplerinin faaliyetlerine katılan Onur hem okuyor, hem çalışıyor hem spor yapıyor. Halen Londra'nın merkezinde ofisleri bulunan büyük bir İngiliz şirketinde stajyer olarak çalışan genç, stajyerlik pozisyonuna yüzlerce başvuru sahibi arasından seçildi.

Kırcaalili genç sportif başarısını başka bir Kırcaalili antrenör olan Rumen Kurtev'e borçludur. Kurtev, eski Arda Sutopu Kulübü sporcusudur. Genç yeteneğin ailesinin bir dostu olan antrenör, haftanın beş gününde onu antrenman yapmaya çağırıyor. Kurtev, Penguen genç erkek su topu takımından başka 12, 14 ve 16 yaş gruplarındaki kız takımların da hocalığını yapıyor. Bu takımlar, Londra'da yapılan turnuvalarda birincilik kazanıyor. Kırcaalili antrenör, ayrıca kadın takımların da hocalığını yapıyor.

Londra’daki Bulgar toplumu, iki Kırcaalilinin başarılarıyla gurur duyuyor. Yurttaşlarımız, küçük bir şehirden gelen insanların ülkemizin şöhretini Birleşik Krallık'ta yaymayı başardıklarından dolayı onlara hayranlık duyuyor.  

Georgi KULOV


DİĞER HABERLER