Momçilgard’ın genç haltercileri üç altın madalya kazandıPazartesi, 06 Aralık 2021

Momçilgard’ın genç haltercileri üç altın madalya kazandı

Momçilgrad (Mestanlı) Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübünün genç sporcuları, Haskovo (Hasköy) şehrinde düzenlenen Bulgaristan Takım ve Ferdi Halter Şampiyonası’nda üç birincilik ödülü kazandı. Daha önce Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası’na katılan Ayşe Mehmedova, 76 kg altı kategorisinde karşı karşıya geldiği rakiplerine yine galip geldi. Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü Teknik Direktörü Valentin Gemedjiev, “Ayşe’nin şampiyonada sergilediği güçlü performansı, gelecek yıl yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda ödül kazanacağımıza dair umut veriyor” diye kaydetti.

Kulübün diğer sporcuları Anife Behçet, yıldız kızlarda 81 kg üstü kategorisinde ve Sedef Halibram, 13 yaş altı kızlarda 50 kg kategorisinde birinciliği elde ettiler.

Anife de yıldız kızlar kategorisinde birden fazla şampiyon olurken Sedef'in başarısı spor kariyerindeki ilk başarısıdır.

Ayşe Mehmedova’nın elde ettiği başarılar, yıldız kızlar takımlar nihai sıralamasında Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübünü ikinci sıraya yerleştirdi.

Katıldığı ilk yarışmada İvelin Georgiev, küçük erkeklerde 56 kg kategorisinde toplam 16 yarışmacının arasında 12. sırayı aldı.  

Momçilgrad kulübünün bir sonraki turnuvaya katılımı, 2004 Atina Olimpiyatları’nda şampiyon olan Milen Dobrev'in anısına 18 Aralık'ta Plovdiv (Filibe) kentinde düzenlenen turnuvaya olacak.

Momçilgrad Belediyesi, sporculara ve Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü yönetimine sağlık ve özel ve meslek hayatlarında daha nice başarılara imza atmalarını temenni eder.


DİĞER HABERLER