Momçilgrad, Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu finaline ev sahipliği yaptıCuma, 02 Eylül 2022

Momçilgrad, Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu finaline ev sahipliği yaptı

İtalya’dan katılan Galina Ekotek Lukini takımının Ukraynalı sporcusu Kirilo Tsarenko, Momçilgrad'da (Mestanlı) sona eren 69. Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu'nu kazandı. Takım klasmanında zirveye Galina Ekotek Lukini takımı yerleşti.

En fazla mesafe kat edilen son 5. etapta Çirpan - Momçilgrad turunu Polonyalı Voster takımı sporcusu Simon Rakita kazandı. 159 kilometreyi 4:09.59 saatte kat ederek sarı mayoyu hak eden Rakita’ya ödülü Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim tarafından takdim edildi.

Kazim, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Sizi Momçilgrad'da ağırlamak ve 69. Uluslararası Bulgaristan Bisiklet Turu'nun bir parçası olmak bizim için büyük bir onurdur. Dünyanın her yerinden ünlü sporcuların Momçilgrad ve Doğu Rodoplar’ın güzelliklerine dokunma fırsatına sahip olacakları için ayrı bir gurur duyuyoruz. Momçilgrad Belediyesi yönetimi her zaman bu ölçekte spor etkinlikleri düzenlemeyi ve gerçekleştirmeyi kendisine hedef olarak belirlemiştir. Uluslararası Bisiklet Turu'nun spor turizmini daha da geliştireceğine ve ilçede turizm sektörünü daha da destekleyeceğine inanıyorum” diye kaydetti.

Belediye Başkanı, Momçilgrad Belediyesi'nin yerel Küçüklerin Antisosyal Davranışlarıyla Mücadele Komisyonu ve Kamu Destek Merkezi ile birlikte bir ay boyunca güvenli bir şekilde bisiklet sürmeyi öğrenen çocuklar için yıllardır eğitimler düzenlediğini sözlerine ekledi. Kazim, geleneksel olarak haziran ayında Momçilgrad- Tatul Arkeoloji Kompleksi bisiklet turunun da düzenlendiğini anımsattı.


DİĞER HABERLER