Momçilgrad’ın genç haltercileri Bulgaristan Şampiyonasında madalya aldıPazartesi, 10 Mayıs 2021

Momçilgrad’ın genç haltercileri Bulgaristan Şampiyonasında madalya aldı Momçilgrad'da (Mestanlı) Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü sporcuları, Haskovo (Hasköy) şehrinde düzenlenen Açık Yaş Ferdi Halter Bulgaristan Şampiyonasında 6 altın ve 3 gümüş madalya kazandı.

Yıldız kızlarda Ayşe Mehmedova ve Anife Behçet'in, rakiplerini eleyerek toplam altı altın madalya kazanması bu kategoride Momçilgrad kulübüne tam bir üstünlük sağladı.

Ayşe Mehmedova, 76 kg ağırlığında halter kaldırma ve itme, atma ve ikili müsabakada üç birincilik elde etti. Anife Behçet de 81 kg üstü kategorisinde aynı başarıyı elde etti.

13 yaş altı minik kızlarda Sedef Halibram, 55 kg altı kategoride üç gümüş madalya kazandı. Ülkenin her yerinden 27 kulübün katıldığı bir turnuvada Naim Süleymanoğlu Halter Spor Kulübü sporcularının sergilediği performans etkileyici oldu.

Momçilgrad Belediye Başkanı İknur Kazim, "Momçilgrad'ın her geçen gün çeşitli spor dallarındaki eski başarılarını geri kazanmasından dolayı gurur duyuyoruz. İlçemizdeki spor altyapısını sürdürmeye, geliştirmeye ve sporcularımıza spor yapmak için mümkün olan en iyi koşulları sağlamaya çalışıyoruz" diye kaydetti. Belediye Başkanı, sporcuları ve kulüp teknik direktörünü karşılayıp tebrik ederek, sağlık ve daha nice başarılar diledi.


DİĞER HABERLER