Momçilgradlı Elif Salif, Avrupa Güreş Şampiyonası'na HazırlanıyorÇarşamba, 26 Mayıs 2021

Momçilgradlı Elif Salif, Avrupa Güreş Şampiyonası'na Hazırlanıyor Beş kez dünya şampiyonu olan Stanka Zlateva, Momçilgrad (Mestanlı) kasabasından 14 yaşındaki Elif Salif'i eğitiyor. Milli takımda yer alan Momçilgrad Rodopi-1935 Güreş Kulübü sporcusu Elif Salif, Bulgaristan'ın ev sahipliği yapacağı Yıldız Kızlar ve Erkekler Avrupa Güreş Şampiyonası'na katılacak.

Şampiyona 27-30 Mayıs tarihleri arasında Sofya'daki Asics Arena'da yapılacak. Milli takım üç grupta temsil edilecek: Yıldız kızlar ve yıldız erkekler serbest stil kategorisinde ve yıldız erkekler grekoromen stil kategorisinde yarışacaklar. Genç güreşçilerimiz 24 ülkeden toplam 520'nin üzerinde yarışmacı ile rekabet edecek.

Momçilgrad'dan Elif, yıldız kızlarda 46 kg altı sıkletinde yarışacak. Stanka Zlateva'nın yanı sıra Simeon Staev de Elif'e hocalık yapıyor.

Rodopi-1935 Güreş Kulübü yöneticileri, "Yarışmacımızın Avrupa Şampiyonası'nda Bulgaristan ve Momçilgrad'ı onurlu bir şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. Elif'in bu şampiyonaya katılımı, kulübümüz için büyük bir başarı ve bu, Momçilgrad Belediyesinin desteği olmadan gerçekleşemezdi" diye kaydetti.

Momçilgrad Belediyesi, Elif Salif'e Avrupa Güreş Şampiyonası'nda başarılar ve Bulgaristan ve Momçilgrad'ı onurlu bir şekilde temsil etmesini diliyor.


DİĞER HABERLER