Ptiçar köyünde yeni bir spor sahası açıldıPazartesi, 15 Ekim 2018

Ptiçar köyünde yeni bir spor sahası açıldıMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Sunay Hasan, ilçede bulunan Ptiçar (Ahatlar) köyünde yeni bir spor sahasının açılışını yaptı. Açılış töreninde resmi konuklar arasında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Mehmet, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Gençlik Kolları Momçilgrad İlçe Teşkilatı Başkanı Ersin Ömer ve Ptiçar Köyü Muhtarı Nurittin İsmail yer aldılar. Spor sahası, suni çim halı ile kaplanan yaklaşık 1 000 metrekarelik bir alana sahiptir. Tesisin sınırları içinde ayrıca açık alan fitness ekipmanları da mevcut.

Ersin Ömer, HÖH Gençlik Kolları Momçilgrad İlçe Teşkilatı adına Ptiçar köyü futbol takımına forma takımı bağışında bulundu.

Belediye Başkanı Sunay Hasan, açılışta yaptığı konuşmada, "Bu spor sahası, son bir ay içinde Momçilgrad ilçesi sınırları içerisinde açılışını yaptığımız üçüncü spor sahasıdır. Daha önce açılışını yaptığımız iki tesis Gruevo (Hayranlar) ve Sokolino (Atmacalar) köylerindedir. Benim için bu sadece tesislere yatırım yapmak değil, gençlere yatırım yapmaktır. Amacımız küçük yerleşim yerlerini yaşamak için iyi bir yer haline getirmektir" dedi.

Ptiçar köyü muhtarı Nurittin İsmail, "Sadece belediye merkezini değil, merkezden uzak yerleşim yerlerini de düşünen Momçilgrad Belediyesi'nin son derece dengeli politikasını takdir ediyoruz" diye konuştu. Muhtar, Momçilgrad Belediyesi'nin köy ve Yunanistan'a giden uluslararası yol arasında bağlantı kuracak bir köprü kurulmasının mümkün olduğunu belirtti.


DİĞER HABERLER