Sidelya Mutlu, 15 yaş grubunda 4 madalya ile Bulgaristan şampiyonu olduPazartesi, 09 Mayıs 2022

Sidelya Mutlu, 15 yaş grubunda 4 madalya ile Bulgaristan şampiyonu oldu

Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Spor Kulübü sporcuları, Panagürişte şehrinde düzenlenen 15 Yaş Altı Takım ve Ferdi Masa Tenisi Bulgaristan Şampiyonası’ndan 4 altın madalya ile döndüler. Yetenekli sporcu Sidelya Mutlu, ferdi, ikili, karışık çiftler ve takım müsabakalarında birinciliği elde edip altın madalyaları kazanarak 15 altı kategorisinde mutlak şampiyon oldu.

Sidelya, ferdi müsabakada hiç bir maçı kaybetmeyerek birincilik kupasının ve altın madalyanın sahibi oldu.  Final karşılaşmada Popovo Rosa takımının oyuncusuna galip gelen sporcu, karışık çiftlerde Dupnitsa Marek Digesta takımının oyuncusu Yoan Veliçkov ile birlikte birinciliği elde edip şampiyon oldular. Sidelya, ikili müsabakada da mükemmel bir performans sergileyerek, Momçilgrad (Mestanlı) Rodopi Masa Tenisi Spor Kulübünün sporcusu Elif İbram ile birlikte birincilik kupasının ve altın madalyaların sahibi oldular.   

Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü Teknik Direktörü Beyhan Emin, “Kulübümüzün diğer iki masa tenisi oyuncuları Seçil Feyzolova ve Daniela Surçeva da ayrıca turnuvada hem profesyonel oyunculuk hem de ayrı ayrı disiplinlerde iyi sonuçlar elde ettiler. Ferdi müsabakada her iki sporcumuz da ülkedeki en iyi ilk 16 sporcu arasına girmeyi başarırken ikinci turda trajik bir şekilde elendi. Çiftler halinde iki sporcumuz, madalya mücadelesinde 2. sırada yer alan çifte yenilerek çeyrek finale yükseldi. Küçük erkeklerde ise ferdi müsabakada yarışmacımız Arda Cebeci grup eleme turlarını geçerek turnuvaya doğrudan katılma hakkı kazandı. Diğer iki disiplinde ise son 16 turunda elendi ve iyi ve umut vaat eden bir performans sergiledi. Son iki haftada her iki yaş grubunda da şampiyon olmayı başaran Sidelya Mutlu başta olmak üzere elde edilen sonuçlardan dolayı sporcularımızı tebrik ediyorum” diye kaydetti.

Daha önce Ardinolu masa tenisçileri 15 yaş altı kategorisinde takım müsabakada da birincilik kupasını ve altın madalyaların sahibi oldular.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER