Sokolino köyünde yeni bir spor sahası hizmete açıldıPazartesi, 08 Ekim 2018

Sokolino köyünde yeni bir spor sahası hizmete açıldıMomçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkanı Sunay Hasan, Sokolino (Atmacalar) köyünde yeni bir spor sahasının açılışını yaptı. Tesis, suni çim halı ile kaplanan yaklaşık 1 000 metrekarelik bir alana sahiptir. Tesisin sınırları içinde ayrıca açık alan fitness ekipmanları da mevcut.

Sokolino köyü muhtarı Ayhan Osman, açılış töreninde, "Köyümüzün bu spor sahasına gerçekten ihtiyacı vardı, çünkü Sokolino'da spor yapmak isteyen birçok genç var. Onların isteğini yerine getirebildiğimiz için mutluyum" dedi.

Açılış töreninde resmi konuklar arasında Belediye Başkanı Sunay Hasan, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Erdinç Hayrulla, Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Mehmet ve Sevdalin Ognyanov, Belediye Meclis Başkanı Ömer Hüseyin yer aldılar. HÖH Gençlik Kolları Momçilgrad İlçe Teşkilatı Başkanı Ersin Ömer, HÖH Gençlik Kolları adına Sokolino köyü futbol takımına 16 adet forma takımı bağışında bulundu.

Belediye Başkanı Sunay Hasan, açılışta yaptığı konuşmada, "Spor sahasının yapımıyla Sokolino köyünde gençlere verdiğimiz sözü yerine getirdik. Şimdi çok daha kaliteli bir spor yapma fırsatına sahip olacaklar. Spor, belediyenin öncelikleri arasındadır. Şunu unutmamalıyız ki dünyaca ünlü pek çok sporcu kariyerine başlangıcı Momçilgrad'da yapmışlardır" diye kaydetti. Belediye Başkanı, bir ay önce Momçilgrad'ın Gruevo (Hayranlar) köyünde de buna benzer bir spor tesisinin açılışı yapıldığını hatırlattı.

Sokolino köyü muhtarı Ayhan Osman, köy halkı adına Sunay Hasan'a köye spor sahası kazandırdığı için teşekkür etti. Muhtar, şu ifadeleri kullandı: "Köyümüzün bu spor sahasına gerçekten ihtiyacı vardı, çünkü Sokolino'da spor yamak isteyen birçok genç var. Onların isteğini yerine getirebildiğimiz için mutluyum".


DİĞER HABERLER