Spor emekçisi Reşat Aydın, Yunak Spor Kulübü’ne masa tenisi topları bağışı yaptıCuma, 10 Haziran 2016

Spor emekçisi Reşat Aydın, Yunak Spor Kulübü’ne masa tenisi topları bağışı yaptıArdino (Eğridere) Onursal Vatandaşı ve kasabada masa tenisi sporunun kurucusu Reşat Aydın, antrenmanlar ve yarışmalarda kullanmak üzere Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübü'ne masa tenisi topları bağışında bulundu.

Spor emekçisi Reşat Aydın, "Her zaman yerel sporu sevdim ve tenisin gelişmesine yardımcı olmaya hazırım. Benim öğrencim ve manevi kızım olan masa tenisi ustası Gülver Şerifova'nın kız takımının antrenörlüğünü üstlenmesine seviniyorum. Çocuklara başarılar ve sayısız madalyalar kazanmalarını dilerim" diye ifade etti.

Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübü Başkanı Svetoslav Saşev ve antrenörler Bahri Ömer ve spor ustası Gülver Şerifova, Reşat Aydın'a yaptığı hayırlı işten dolayı samimi teşekkürlerini ifade ettiler. Onlar Ardino'da masa tenisi sporunun gelişmesi için başka hayırsever kişilerin de kulübe yardım ve sponsorluk yapmalarını umuyorlar.

Reşat Aydın, 19 Haziran 1951 tarihinde Ardino'da dünyaya geldi. Ardino'da masa tenisini kurdu ve küçük Rodop kasabasını bu sporun gerçek bir kalesine dönüştürdü. Bir sürü ulusal, Balkan, Avrupa ve dünya şampiyonları yetiştirdi. 1978 yılında Türkiye'ye göç eden Reşat Aydın şu anda İstanbul'da yaşıyor. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde masa tenisi antrenörlüğü yaptı. Onun yetiştirdiği sporcular Bursa, Yalova, Lüleburgaz ve başka şehirlerde masa tenisi okulları açtılar.


DİĞER HABERLER