Tsvetelina ve Sidelya, Balkan Takım Masa Tenisi Şampiyonası'ndan bronz madalya ile döndüSalı, 18 Haziran 2019

Tsvetelina ve Sidelya, Balkan Takım Masa Tenisi Şampiyonası'ndan bronz madalya ile döndü Bulgaristan 15 yaş altı milli masa tenisi kız takımı, 11-16 Haziran 2019 tarihlerinde Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te gerçekleştirilen Balkan Takım Masa Tenisi Şampiyonası'nda üçüncülüğü elde ederek bronz madalya kazandı. Üçüncülük maçında antrenörlüğünü Ardino'dan (Eğridere) Beyhan Emin'in yaptığı kızlar, Slovenya milli kız takımı karşısında 3:0 galip geldi. Balkan Şampiyonluğu'nu Romanya milli masa tenisi kız takımı, Türkiye milli masa tenisi kız takımı ise ikinciliği elde etti. Bulgaristan milli masa tenisi kız takımı dahilinde yer alan Ardino (Eğridere) Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü'nün yetenekli oyuncuları Tsvetelina Georgieva ve Sidelya Mutlu da yer aldılar.

Bulgaristan'a döndükten sonra Yunak 2005 Masa Tenisi Kulübü antrenörü Beyhan Emin, "Milli masa tenisi takımında yer alan kızların göstermiş oldukları performanstan dolayı çok memnunum. Grup müsabakasında İtalya milli masa tenisi kız takımı karşısında 3:0 skorla mutlak bir galibiyet elde ettik. Slovenya milli kız takımı karşısında da aynı skorla galip geldik. Birincilik maçında Türkiye milli masa tenisi kız takımı karşısında yenildik. Çeyrek finalde Bosna-Hersek milli masa tenisi kız takımını yendik, yarı finalde ise Avrupa şampiyonu olan Romanya milli masa tenisi kız takımına mağlup olduk" diye anlattı.

Balkan Takım Masa Tenisi Şampiyonası'na Arnavutluk, Bosna Hersek, Yunanistan, İtalya, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Romanya, Slovenya, Sırbistan, Türkiye ve Bulgaristan olmak üzere 13 ülke katıldı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER