Yunak futbol takımı, Perperikon'a zor da olsa galip geldiPazartesi, 27 Nisan 2015

Yunak futbol takımı, Perperikon'a zor da olsa galip geldiArdino "Yunak" (Yiğit) futbol takımı, Erkek Futbol İl Birinciliği müsabakaları kapsamında ev sahipliğini yaptığı Kırcaali'nin Perperek (Yağışlar) köyünden "Perperikon" takımı ile karşılaşmada 3:2 yenerek, zor bir galibiyet elde etti. İki gol atan Şenol Bayramov, Yunak takımının kahramanına döndü.

Perperikon takımından misafirler hızla ileri atılarak, daha maçın ikinci dakikasında Okan Ahmed'in attığı golle üstün geldi. Yirminci dakikada ev sahipliği yapan takım skoru 1:1 yapmayı başardı. Golü Dragomir Yordanov attı. On dakika sonra bu maçta en iyi futbolcu Şenol Bayramov skoru 2:1 yaptı. Otuz üçüncü dakikada misafir takım tekrar Kasim Mehmet'in attığı golle skoru 2:2 yaptı. İlk yarının sonuna kadar her iki takım da birkaç iyi taktik kullandılar, fakat yeni bir gol atılmadı.

Maçın ikinci yarısı Yunak takımı için mükemmel bir şekilde başladı. Daha 48.dakikada Şenol Bayramov attığı ikinci golle takım "Perperikon" a 3:2 üstün geldi. Daha sonra maç takımların aynı performans sergilemesiyle başlıca sahanın ortasında devam etti. Karşılaşmanın bitmesine beş dakika kala Perperek'ten misafir takımdan sahada on kişi kaldı. Çünkü maçın hakemi Dimitır Andreev, Mehmet Süleyman'a kırmızı kart verdi.

Maç sonrasında Yunak Futbol Takımı Antrenörü Ferdi Veliev, "Tartışmalı bir maç oynandı. Takım olarak genç futbolculara güven vermeyi hedefliyoruz" dedi.

Perperikon Futbol Spor Kulübü Başkanı Ömer İsmail, "Bu yıl Erkek Futbol İl Birinciliği müsabakaları trajik durumda. Bu yıl ilk defa Futbol İl Birinciliği müsabakaları sadece beş takım katılıyor. Rekabet olmayınca forma girilmiyor. İlde genç kalmadı, veteranlar ve öğrencilerle oynuyoruz" diye ifade etti.


DİĞER HABERLER