Yunak Kulübü takımı, Kadınlar Masa Tenisi Premier Ligi'nde birinci olduPazartesi, 08 Şubat 2021

Yunak Kulübü takımı, Kadınlar Masa Tenisi Premier Ligi'nde birinci olduArdino (Eğridere) Yunak 2015 Masa Tenisi Spor Kulübünün yetenekli sporcuları ilk kez katıldıkları Kadınlar Masa Tenisi Premier Ligi'nin birinci turunda başarıya imza attı.

Antrenör Beyhan Emin'in yetiştirdiği sporcular, tüm beş maçı da kazandı ve profesyonel masa tenisi liginin ilk turunu maç kaybetmeden tamamladılar. Turnuva hafta sonu Panagyurişte şehrindeki Aksarel Medet Spor Salonu'nda düzenlendi. Turnuvaya ülkenin en iyi altı takımı katıldı. Her takım diğerlerine karşı yarıştı. Yunak takımı, sırasıyla geçen yılki birinci ve ikinci olan Varna Korabostroitel takımını 3:1, Panagyurişte Asarel Medet takımını 3:2 ve Pernik Metalik takımını 3:1, Varna Komfort takımını 3:1 ve Filibe Stoyanstroy takımını 3:2 yendi.

Elde ettiği puanlarla takım geçici kadın masa tenisi takımları sıralamasında ilk sıraya yerleşti. Yunak takımında Tsvetelina Georgieva, Sidelya Mutlu ve Funda İbramova yer aldı.

Yunak 2015 Masa Tenisi Kulübü Antrenörü Beyhan Emin, "Beş maçta beş galibiyet! Bu olağanüstü bir başarı, Bulgaristan'daki masa tenisi hayranlarını bir kez daha etkiledik. Tsvetelina, Sidelya ve Funda'nın en çılgın hayallerimi bile aştığını kabul ediyorum. Bu yetenekli sporculara antrenörlük yapmaktan gurur duyuyorum! Ayrıca onlarla çalışmanın mutluluğunu yaşadığım için de gurur duyuyorum! Özellikle Tsvetelina harika bir oyun sergileyerek ve deneyimli ve ünlü sporculara karşı galibiyetler elde ederek turnuvayı bir maç kaybetmeden bitirdi. Sidelya da iyi bir oyun sergiledi. Henüz 14 yaşında olmasına rağmen, çok iyi tenisçiler karşısında 2: 2 galibiyet elde ederek karşılaşmaların sonucunu belirledi. Funda, antrenman sürecine üç yıldan fazla ara vermişti, son bir yıldır antrenmanlara katılıyor ve takımın başarısına büyük katkı sağladı" diye yorumda bulundu.

Kadınlar Masa Tenisi Premier Lig Geçici Sıralama:
1. Yunak-10 puan
2. KOmfort-8 puan
3. Korabostroitel-8 puan
4. Asarel Medet-7 puan
5. Stoyanstroy-7 puan
6. Metalik-5 puan

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER