HAFTANIN ÖZETİ /28 - 04 Ocak 2016Pazartesi, 04 Ocak 2016

HAFTANIN ÖZETİ /28 – 04 Ocak 2016Nilgün AHMETKırcaali Belediyesi, ikinci yıl "Çevre Dostu" ödülü ile ödüllendirildi. Art arda ikinci yıl Kırcaali Belediyesi "Çevre Dostu "ödülü ile ödüllendirildi. Ödül, Belediye tarafından çevre günleri ve çevre kampanyalarına düzenli ve kapsamlı bir şekilde katılmasının tanınmasından kaynaklanıyor

***

Kırcaali İlçesinde evsel katı atık ücreti, konutun metrekaresi üzerinden hesaplanacak. Kırcaali Meclisi, ilçe sınırları dahilinde Yerel Vergiler ve Hizmetlerin Ücretlerinin Belirlenmesi ve İdaresine İlişkin Yönetmeliği'nde değişiklikler kabul etti. Bunun yanı sıra katı atıkların yönetimiyle ilgili faaliyetlere ve 2016 yılında evsel atık ücretlerinin belirlenmesine ilişkin hesap planı kabul etti.

***

Engelli çocukların katıldığı masa tenisi projesi başarıyla tamamlandı . Momçilgrad Dıga Engelli Çocuklar Günlük Merkezi ve Rodopi Masa Tenisi Spor Kulübü ortak bir masa tenisi projesini başarıyla tamamladı. Proje kapsamında farklı yaş gruplarından çocuklar haftada iki kere katıldıkları derslere masa tenisinde temel teknikleri öğrenip uyguladılar.

***

Onarılan Madan-Zlatograd-Benkovski yolunun 16 km'lik kesiminin açılışı yapıldı. Bölge Kalkınma ve Bayındırlık Bakanı Lilyana Pavlova, Ulaştırma,Enformasyon Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı İvaylo Moskovski, Yol Altyapısı Ajansı Başkanı Müh. Lazar Lazarov, Smolyan (Paşmaklı) Valisi Nedyalko Slavov, Kırcaali Valisi İliya İliev ve Zlatograd (Darıdere) Belediye Başkanı Miroslav Yançev, yeniden yapılandırılan Madan-Zlatograd-Benkovski yolunun toplam 16 km'lik kesiminin resmi açılışını yaptılar.

***

Filibe'deki camiyi kundaklayan kişiye verilen hapis cezası onandı. Bulgaristan'ın Filibe kentindeki Muradiye Camisi'ni kundaklama girişiminde bulunan Viktor Aleksandrov'a verilen 3 yıl hapis cezası onandı.

***

Hasan Azis geçici olarak HÖH Kırcaali İl Başkanı oldu. 30 Aralık 2015'te Kırcaali'de düzenlenen Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ İl teşkilatı toplantısında Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis geçici olarak partinin İl başkanlığına getirildi.

***

Bulgaristan milletvekilinden teşekkür ziyareti. Bulgaristan Kırcaali Milletvekili Şaban Ali Ahmet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti.Ziyarette konuşan Kırcaali Milletvekili Şaban Ali Ahmet, bölgeye yapılan hizmetler nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti.

***

Yıllık Kız Kuran Kursu'nda "Namaz Sureleri ve Yasin Suresi" yarışması yapıldı . 2 Ocak'ta Kırcaali'deki Yıllık Kız Kur'an Kursu'nda "Temel Dini Bilgiler, Namaz Sureleri ve Yasin Suresi" ezber yarışması yapıldı.Öğrencilerin ezber ve birikimlerini Jüri heyeti olarak Kırcaali Merkez Camii İmam Hatiplerinden Avni Tahir ve Erdinç Süleyman tarafından dinlendi.

***

Kırcaali bölgesinde kar bir can aldı . Kırcaali bölgesinde kar bu sabah bir can aldı. Kırk dört yaşında bir kişi Kirkovo (Kızılağaç) İlçesine bağlı Drangovo köyünün yanında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybettiği bildirildi. Saat 06.48'de Drangovo köyü çevresinde Roma dönemine ait köprüye yakın bir mevkide bir minibüsün devrildiğine dair ihbar alındığı bildirildi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI