Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz Gebze’deydiCuma, 24 Şubat 2023

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz Gebze’deydi

Hak ve Özgürlükler Hareketi’nden (HÖH) Kırcaali Belediye Başkanı olan Yüksek Mühendis Hasan Aziz, bu akşam Gebze’ye gelerek Gebze Balkan Türkleri Derneği’ne konuk oldu. Gebze Balkan Camiası konuk heyeti, Güzeller mahallesindeki yeni dernek merkezinde ağırladı.

Beraberinde Kırcaali Belediyesi Meclis Başkanı Hüseyin Ahmed, Koprüllü köyü muhtarı Bilyal Yahyaoğlu ve Akçakayrak köyü muhtarı Erol Mümün ile birlikte saat 18:00’de Güzeller mahallesinde bulunan Gebze Balkan Türkleri Derneğini ziyaret eden konuk belediye başkanı ve beraberindeki heyeti Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu ile dernek yönetimi karşıladı.

Duygu yüklü bu toplantıya Balkan Camiası mensubu vatandaşlarımız da çok büyük ilgi gösterdi. Konuk Belediye Başkanı Hasan Aziz ve beraberindeki heyet bölgeye Şekerpınar’dan giriş yaptı ve ilk olarak Şekerpınar Göçmen konutlarını ziyaret etti. Heyeti dernek yöneticileri ile Şekerpınar Cumhuriyet mahallesi Muhtarı Mustafa Güven karşıladı.

Çok güzel bir ortamda geçen ziyarette Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu yaptığı kısa açılış konuşmasında Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz ve beraberindeki heyeti Gebze’de ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek onlara ” Hoş geldiniz sefalar getirdiniz” dedi. Daha sonra söz verilen Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz, de sözlerine Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan Büyük Depremden ötürü duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek başladı ve depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diledi. Konuk Başkan Aziz, Bulgaristan olarak bu hususta Türkiye’nin yanında olduklarını, yapılan yardımların devam edeceğini ve her türlü katkıya da her zaman hazır olduklarını açıkladı.

Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Aziz de sözlerine Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan Büyük Depremden ötürü duyduğu derin üzüntüyü dile getirerek başladı ve depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı olanlara da acil şifalar diledi.

Bilindiği gibi, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi , Türkiye’de meydana gelen deprem nedeniyle yardımların toplanması için 29 koordinasyon merkez kurmuş, HÖH organizasyonu ile 1000 kişilik bir ekip oluşturulmuş ve Bulgaristan’da Türklerin yoğun yaşadığı Haskovo, Burgaz, Kırcali, Razgrad, Tırgovişte, Silistre, Şumnu, Dobriç, Varna,Rusçuk ve Smolyan illerinden toplanan yardımlar tırlara yüklenerek Türkiye’ye gönderilmişti.

Bulgaristan’da Türklerin yoğun yaşadığı Haskovo, Burgaz, Kırcali, Razgrad, Tırgovişte, Silistre, Şumnu, Dobriç, Varna,Rusçuk ve Smolyan illerinden toplanan yardımlar tırlara yüklenerek Türkiye’ye gönderilmişti.

Toplantıda ayrıca 02 Nisan 2023’de Bulgaristan’da yapılacak olan Milletvekili seçimleriile ilgili konu ile Gebze’de seçime katılacak olan Bulgaristan vatandaşı olan soydaşlarımızın da oy kullanmaları hususları da görüşülerek çeşitli görüşler alındı ve değerlendirildi. Toplantının ardından konuk heyet Bursa’ya gitmek üzere Gebze’den ayrıldı. Heyet yarın ve izleyen birkaç gün içinde Bursa ve İzmir’de de çeşitli temaslarda ve istişarelerde bulunacaklar.

BAŞKAN AKSU:” KIRCAALİ HEYETİNİ AĞIRLAMAKTAN ÖTÜRÜ MUTLULUK DUYDUK!”

Kırcaali Belediye Başkanı Yüksek Mühendis Hasan Aziz ile beraberindeki heyetin Gebze ziyaretini değerIendiren Gebze Balkan Türkleri Derneği Başkanı Hüseyin Aksu, ” Bu akşam misafir heyeti Gebze’de ağırlamaktan ötürü son derece mutlu olduk. Sayın Belediye Başkanımızın uzun süredir gelmek isteyip, ziyaret ekmek isteyip de yoğunluktan ötürü gelemediğini biliyorduk. Bugüne nasipmiş ve geldiler sağ olsunlar. Çok yararlı bir ziyaret oldu ve her konuda çeşitli istişarelerde bulunduk. Kendilerine bu nazik ziyaretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum yönetimim ve camiamız adına. Ayaklarına sağlık” dedi.

YILMAZ IŞIK


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER