Hayırlı haberSalı, 26 Nisan 2011

Hayırlı haberBeyhan MEHMETHayırlı haber

Değerli Dostlar

Hz. Peygamberin anıldığı ve anlamaya çalışıldığı, mübarek bir hafta olan "Kutlu Doğum" haftasında, hayırlı bir haber aldık, mutluluğumuzu katladık.
12.05.2010 Sofya şehir mahkemesinin kararıyla Bulgaristan müslümanları büyük bir imtihana tabi tutuldular, haksızlığa uğuradılar. Başmüftülüğü temsilen yüksek şura başkanı olarak mazisi malum olan Gencev'in atanmasıyla madur oldular.
Bilinçli- şuurlu hareket eden müslümanların tepkisi , 213.000 Gencev aleyhinde imza toplama, yürüyüşler, camii dışında merkezde Cuma namazı edaları .. oldu.
En önemlisi de ayeti kerimede ifade edilen " hayırlı işlerde birlik beraberlik olun, nahoş işlerde ise biribirinizi uyarın" çizgisinin tezahürü, takdir ettikleri, değer verdikleri müftü ve müftülüklerin arkasında durmak oldu.
Velhasılı kelam Adalet yerini buldu.
Bulgaristan Müslümanları kararlılık göstererek, iradesiyle seçmiş olduğu müftü ve müftülüklerin değerini arkalarında sebatla durarak bir kez daha ıspatlamış oldu.
...Ve 20.04.2011 tarihinde Sofya istinaf mahkemesinin nihai ve temyiz edilemez kararıyla Başmüftülük statüsünü kazanmış, 12.02.2011 tarihinde yapılan milli kongrenin tescili yapılmıştı. Bütün müslümanlara hayırlı mübarek olsun. Nitekim bu mükâfat bütün müslümanların gayret ve hizmetlerinden dolayı hak ettikleri Allah'ın takdiridir.
Başmüftülük konularını da hasasiyetle takip eden, sorun ve sıkıntıları yansıtan
Kırcaali Haber gazetesine de can-ı gönülden teşekkürlerimi sunar, çalışanlarını gayretlerinden dolayı kutlarım.

Beyhan MEHMET
Kırcaali Böge Müftüsü

YAZARIN DİĞER YAZILARI